Baselworld 2018: Więcej Rzemiosła Niż Najlepsze Patek Philippe 5531r

Patrząc na złożoną serię zegarków Patek Philippe, ważny jest minutnik i funkcja czasu światowego Zegarek światowy Patek Philippe z emaliowaną powierzchnią jest również klasykiem, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych zegarków na globalnej aukcji . Zegarmistrz w Genewie jest teraz pionierem w historii Patka Philippe’a. Łącząc powyższe dwie funkcje, został on przekształcony w zegarek z repetytorem minutowym czasu światowego Ref. 5531. Patrząc na inne przekaźniki minutowe z 24 strefami czasowymi, nawet Na zewnątrz zegarki tylko regularnie informują o czasie domowym. Zegarek 5531 World Time Minute Repeater jest inny. Może raportować czas lokalny zgodnie z bieżącą lokalizacją. Dokładność jest zgłaszana na sekundę.

W 2018 roku Basel Philippe ponownie zinterpretował limitowaną edycję specjalną Ref. 5531R, która wcześniej była wystawiana tylko w Nowym Jorku, i wydał nową wersję na rynku

Zegarek Ref. 5531 World Time Minute Repeater ma grubość 11 mm, ale koperta z 18-karatowego różowego złota jest smukła i elegancka dzięki trzem drobnym cechom korpusu zegarka, w tym wycięciu występów, ściętej ramce i kształtowi lustra. Ciężkie uczucie Korpus zegarka jest ręcznie wzorzysty z typowymi ćwiekami zegarka Patek Philippe. Sprężyna po lewej stronie stołu jest wyposażona w sprężynowy przesuwany drążek do aktywacji urządzenia składającego się z trzech pytań. Ozdobiony jest również tym samym wzorem. Uchwyt strefy czasowej znajduje się na godzinie 2 i jest polerowany, aby dodać warstwę światła do ciała.

Ref. 5531R łączy nie tylko dwie funkcje trzech pytań i strefę czasową na świecie, a jednocześnie mechanizm raportowania czasu oparty jest na czasie lokalnym, który różni się od tradycyjnego projektu i stał się zupełnie nowym patentem na zegarmistrzostwo (w toku)

Powierzchnia 18-karatowego złota i stopu cynkowo-niklowo-miedzianego jest wyposażona w miejski wyświetlacz i 24-godzinny wyświetlacz. Warto zauważyć, że czas środkowoeuropejski nie jest reprezentowany przez Paryż jak zwykle, a Genewa jest reprezentowanym miastem do podkreślenia powierzchni motywu projektowego z Jeziora Genewskiego. . Małe dzieło sztuki jest dodawane na środku powierzchni, aby oddać hołd światowym zegarom czasowym: pokazując obrazy z jedwabnej emalii, interpretując widok regionu winnego Lavaux i dau żeglując po morzu. Emaliowany rzemieślnik spędził prawie dwa tygodnie, tworząc tak fascynującą kompozycję z delikatnymi tonami. Ref. 5531 to pierwszy i jedyny minutowy repeater Patek Philippe z filigranową dekoracją emaliowaną. 18-godzinne złote wskazówki godzin i minut obracają się w tym krajobrazie Lavaux, nakładając się na siebie ostrym grzbietem środkowym. Kształt wskazówki godzinowej jest wyłączny dla zegarka World Time Watch, jest ostrożnie wydrążony, aby obrysować linie konstelacji „Krzyża Południowego”.

Kształt występów jest wydrążony, co zmniejsza odczucie ciężkości zegarka (w rzeczywistości grubość całego zegarka wynosi 11,49 mm, co nie jest zbyt grube dla tego złożonego poziomu), a bok zegarka jest ręcznie dodawany z typowym wzorem szpilek zegarków Patek Philippe.

Obudowa jest dopasowana do tylnej szafki ze szkła szafirowego, która pokazuje prawdziwy proces zegarmistrzowski: skośny most Seiko z dekoracją w pasy Genewy; mikro-automatyczna tarcza 22K z naprzemienną dekoracją oraz sprężynowe urządzenie rozrządu na bocznym regulatorze Pozłacana osłona twarzy Calle Zhua Doji. Zegarek Ref. 5531 World Time Minute Repeater wykorzystuje mechanizm H 27. Patek Philippe całkowicie zmodyfikował mechanizm ruchu, zastąpił go najnowszą konstrukcją i częściami i złożył wniosek o patent. W nowym ruchu, przekładnia ślimakowa minutowa i ćwiartkowa jest nadal połączona z dziesięcioma kołami, ale przekładnia ślimakowa godzinowa nie jest już kontrolowana przez koła ślimakowe ćwierć zegara, ale jest ciągle popychana przez przekładnię stref czasowych światowego urządzenia czasu. To opatentowane rozwiązanie, w połączeniu ze stale zmieniającymi się właściwościami funkcji czasu na świecie, umożliwia ruch pchania dwunastogodzinnego koła gwiazdowego i koła ślimakowego z dokładnością do jednej sekundy. Wiosenny czas zegarka polega na delikatnej obsłudze kół ślimakowych, zębatek, kół zębatych i dźwigni W tym czasie urządzenie do pomiaru czasu na świecie zostanie zablokowane i wszelkie działania związane ze zmianą strefy czasowej zostaną zatrzymane. Podobnie jak w przypadku innych zegarków Patek Philippe World Time, naciśnięcie pozycji godziny 2 w celu dostosowania czasu lokalnego nie wpłynie na dokładność prędkości ruchu.

Ref. 5531 R Mechanizm R 27 HU oparty jest na mechanizmie R 27. Zastosowanie mikro-automatycznej konstrukcji tarczy może skutecznie zmniejszyć grubość mechanizmu, a złożoność ruchu można zobaczyć na podstawie 462 części.

Ref. 5531 World Time Minute Repeater ma również inną opatentowaną funkcję modyfikacji, która sprawia, że ​​zegarek jest wyjątkowy w swoim czasomierzu: dwa gongi są przymocowane do zakresu ramki, a nie na dolnej płycie mechanizmu. To komplikuje proces montażu zegarmistrza przez zegarmistrza. Ruch R 27 HU składa się z 462 niezależnych elementów. Ponadto ruch jest zgodny z dokładnym testem porównawczym Patek Philippe w zakresie współczynnika stempla, z codziennymi błędami od -3 do +2 sekund. Mechanizm R 27 HU jest samozwijający się, co komplikuje strukturę. Wywodzi się z legendarnego podstawowego ruchu marki R 27 podstawowego ruchu. Opiera się na cechach konstrukcyjnych, aby ruch był cienki: najgrubsza część ma tylko 8,5 Milimetry, pokazujące najwyższy kunszt Patek Philippe.

Na środku przedniej części, pierwsza próba Patek Philippe zastosowania filigranowej emalii na dostępnym w handlu zegarku, zdjęcie podkreśla motyw projektowy Jeziora Genewskiego, interpretuje widok regionu winiarskiego Lavaux i pokazuje spinakera na morzu

Wielkie komplikacje Ref. 5531R

Materiał z 18-karatowego różowego złota / mechanizm samozwijający R27 HU / godzina, wskazanie minut / funkcja repeatera minut / wskaźnik strefy czasowej świata / szafirowy kryształ, przezroczysta tylna pokrywa / średnica 43,83 mm