Jak Wybrać Pierwszy Zegarek Męski (Część I)

Pierwszy zegarek większości ludzi to zegarek codzienny, więc jak wybrać? Ten artykuł łączy twoje własne doświadczenie i doświadczenie, aby pokrótce omówić pomysły dotyczące wyboru stołu dla ciebie, mając nadzieję, że może ci pomóc.

   Przede wszystkim określ budżet. Decydując o własnej cenie psychologicznej, możesz najpierw obniżyć budżet i wzbogacić się.
Być może przyjaciel, który kupił zegarek, ma takie doświadczenie. W trakcie wyboru zegarka wizja staje się coraz szersza, marka patrzy coraz bardziej, a cena w sercu rośnie i rośnie. W końcu zawsze przekracza budżet. Dlatego musimy ustalić pułap, aby ostatecznie uniknąć znacznego wzrostu budżetu.

   Po drugie, musisz zrozumieć podstawy zegarka, takie jak ruch. Przyjaciele, którzy skontaktowali się z zegarkiem, wiedzą: ruch ETA, ruch własnej produkcji. Wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z zegarkiem, wiedziałem trochę o wiedzy zegarka. Kiedy patrzyłem na zegarek, była to w zasadzie teoria ruchu. Dopóki nie był to zegarek wyprodukowany przez siebie, nie chodziłbym go zobaczyć, ani nawet wykluczyć. Ale wraz z nagromadzeniem wiedzy i doświadczenia stopniowo zdałem sobie sprawę, że taki pogląd jest naprawdę jednostronny. Większość ruchów wykonywanych przez siebie jest mniej dokładna i trwała niż ruchy ETA, zwłaszcza ultra-cienkie ruchy wykonywane przez siebie, które są dość delikatne, odpowiednie do grania i nie nadają się do codziennego „szorstkiego noszenia”. Mechanizm wyprodukowany przez siebie ma piękny wygląd, wysoką cenę i wysoką cenę za kolejne naprawy i konserwację, o których należy pamiętać przy zakupie zegarka. W ruchu uniwersalnym modele ETA 2892, 2824, 7750 są testowane i cieszą się zaufaniem od dziesięcioleci. Wśród ruchów własnej produkcji pod względem praktycznym polecam ruchy Rolex i Omega 8500.

   Następnie porozmawiaj o marce. Istnieje zbyt wiele marek zegarków. Wybierając zegarek, polecam to: jako codzienny zegarek wybierz dużą markę. Tak zwany „duży” odnosi się do wsparcia dużych grup, które ma długą historię i dużą wydajność. Jako produkty przemysłowe (większość zegarków to zaawansowane i praktyczne produkty przemysłowe), większa produkcja oznacza bardziej stabilną jakość. Poleganie na dużych grupach będzie miało lepsze perspektywy rozwoju i gwarancje. Istnieje historia, czyli efekt marki i wartość marki. Stuletni sklep ma uporządkowane dziedzictwo, dające konsumentom większy spokój ducha. Najważniejsze dla dużych marek jest wygodna konserwacja posprzedażna i niskie koszty produkcji, co znajduje odzwierciedlenie w bardziej przystępnej cenie. Na przykład używany jest ten sam mechanizm, taki jak mechanizm ETA7750, zegarki ze stali nierdzewnej o tych samych funkcjach i różne marki, cena będzie się wahać od 2000 do 20 000 USD, czyli 10 razy lub więcej.

   Przyjaciele, którzy lubią być inni przy zakupie małych marek, niezależne marki muszą wziąć pod uwagę wygodę obsługi posprzedażnej. Wiele małych marek nie ma autoryzowanych usług posprzedażnych w Chinach lub ma tylko jedno lub dwa duże miasta, a koszt jest stosunkowo wysoki. Jeśli można go przesłać tylko do zagranicy lub do miejsca pochodzenia w celu konserwacji, czas oczekiwania jest nieoczekiwany, potrwa kilka miesięcy, a także istnieje ryzyko powrotu tam i z powrotem.

   Tutaj, by powiedzieć jeszcze jedno, niektórzy kuzyni mówią: Swatch po sprzedaży (Nechatel) codziennie w kolejce, ale nie ma wielu posprzedażnych małych marek, czy to odzwierciedla, że ​​jakość małych marek jest lepsza? Należy zauważyć, że wskaźnik naprawy zegarów szwajcarskich wynosi kilka procent, a średnia wynosi około 4%. Jeśli spojrzymy na ten sam współczynnik, jeśli fabryka zegarków małej marki o rocznej wydajności 1 w sztukach, wskaźnik naprawy wynosi 5%, to jest to tylko 500 sztuk, jeśli wskaźnik naprawy Tissot z roczną produkcją 4 milionów sztuk wynosi nawet 2%, 80 000 sztuk, takich jak Longines i Omega, to marki zegarków o rocznej produkcji prawie miliona, w tym trzy powyższe marki Swatch ma 15 marek w Chinach, Neuchatel jest zajęty po sprzedaży.

   I zgodnie z kilkoma obserwacjami, które odwiedziłem, większość klientów obcina paski do zegarków, wymienia baterie, rutynową konserwację, a wielu z nich jest uszkodzonych z powodu niewłaściwego użytkowania, takich jak upadek, dotknięcie itp. Jestem w Pekinie Pewnego popołudnia w Seulu podano mniej niż 100 zegarków. Dlatego biznes posprzedażny nie może powiedzieć, że jakość określonej marki nie jest dobra.

   Wreszcie porozmawiaj o wyglądzie. Po przejściu etapu nowych fanów zegarków teorii ruchu, przekonasz się, że wygląd zegarka jest taki sam, a nawet ważniejszy. Jak opisują słowa kobiety: kto nie szukałby pięknego serca bez pięknego wyglądu? Wybierając zegarek, powinieneś wziąć pod uwagę okazje, które nosisz, bez względu na to, czy masz na sobie oficjalną odzież, sport czy rekreację, czy też chcesz rozważyć jedno i drugie. Kupując zegarek, na przykład wybierając ubrania, musisz wybrać w zależności od wzrostu, typu ciała i temperamentu. Kiedy trudno jest wybrać kilka zegarków, musisz je przymierzyć. Ponadto niezbędne jest zrozumienie codziennej wiedzy na temat noszenia zegarków. Zaleca się, aby przejrzeć dział wiedzy o zegarku w domu zegarka, gdy masz wolny czas, gdy istnieje bogata wiedza na temat zegarków.

   Po przeczytaniu powyższego wstępu spójrz na niektóre zegarki w tej samej cenie, myślę, że to dobry wybór. Oczywiście to tylko niektóre z tysięcy zegarków, a jest ich o wiele więcej do odkrycia. Podane ceny są krajowymi cenami publicznymi, które są wyższe niż rzeczywista cena zakupu (rzeczywista cena publiczna zależy od rynku). Jeśli chodzi o kanały zniżek i zakupów, nie są tutaj omawiane. Niektóre ceny publiczne są ustalone na bardzo wysokim poziomie, a rabaty są bardzo duże. Marki, które mają dużą różnicę w cenach używanych w porównaniu z cenami publicznymi, nie są zalecane. Dzięki temu właściciel zegarka nie poniesie dużych strat podczas procesu realizacji podczas aktualizacji zegarka. .

Mniej niż 5000 juanów

   Zegarki w tym przedziale cenowym polecają szwajcarskie zegarki z mechanizmem ETA-2824. Chociaż istnieje wiele marek, większość z nich to marki Swatch, które są bezpośrednio dostarczane wewnętrznie, dokładne i niezawodne, silne i trwałe ruchy oraz przemysłowa produkcja masowa. Wystarczy, że wybierzesz markę i wybierzesz wygląd, który ci się podoba.

Zegarek formalny:
   Zegarki Tissot są niedrogie, opłacalne, mają długą historię, wiele modeli i wysoką rozpoznawalność marki, są pierwszym wyborem szwajcarskich zegarków mechanicznych klasy podstawowej. Zegarek wykorzystuje niezawodny i trwały mechanizm ETA, któremu można zaufać. Pozłacany zegarek Tissot Lockrock PVD, model: T41.5.423.53 Cena: 4850

   Myślę, że jest to najlepsza kombinacja kolorów z czerwonego złota i czerni. Mechanizm ETA-2824 jest dokładny i mocny, o średniej średnicy 39 mm, wadze 68 gramów i grubości 9 mm. Jest wygodny w noszeniu. Jakość wykonania tego zegarka jest również dobra w tej cenie. Z garniturami, wizytowym, dobrym wyborem.
Zegarek sportowy:
Certina, autentyczna szwajcarska marka, należąca do Swatch Group.
Modele serii Honor: C633.7184.42.61 Cena: 4400

   Bardzo ekonomiczny zegarek do nurkowania. Jak wszyscy wiemy, proces produkcji zegarka do nurkowania jest bardziej skomplikowany, a cena jest droższa niż oficjalnego zegarka na tym samym poziomie. A cena metalowego łańcuszka jest wyższa niż skórzanego. Jednodniowa wartość stalowych pasków do zegarków z najwyższej półki to 10 000 juanów, podczas gdy zwykłe marki również potrzebują 1000 juanów. Średnica 40 mm jest odpowiednia dla orientalnych nadgarstków, skala na ramce również działa dobrze, linie od występów do naramienników są piękne, ale jasność dłoni jest jasna. Wodoodporność 200 metrów sprawia, że ​​czujesz się swobodnie podczas pływania i nurkowania. W dolnej części zegarka ruch jest także wart ceny tego zegarka. Bardzo dobry zegarek sportowy.
5000-10000 juanów
   W tej cenie ruch ma wybór, sprawdzony rdzeń generacji ETA-2892, grywalny chronograf ETA-7750 i krajowy ruch chronografu Seagull ST-19 są bardzo dobre. Wybór Marka nadal jest zdominowana przez szwajcarskie zegarki. Chociaż niektóre małe niemieckie marki są również dobre, nie jest to zalecane ze względu na kanały sprzedaży i posprzedaż, kontrolę jakości i inne problemy.
Zegarek formalny:
   W tym przedziale cenowym jest wiele zegarków i nie trzeba polecać najdroższego zegarka w tym przedziale cenowym. Najlepsze jest dla ciebie. Mido to marka wprowadzona przez Swatch Group w celu wypełnienia luki między Longines a Tissot Istnieje wiele modeli, szczególnie przetwarzanie ruchu jest delikatniejsze niż większość innych marek w tej samej cenie, a także jest promowane przez obserwatorium. Ma własną markę.
Mido Belem Sailey Series M8600.4.78.4
Cena publiczna wynosi 5800 RMB.

   Najważniejszym punktem tego zegarka jest jego elegancki i elegancki wygląd. Bardzo podoba mi się jego dłonie: dzięki prostym znacznikom godzin wygląda elegancko, jasno i towarzyszy mu bardzo teksturowana czarna tarcza, która daje głębokie uczucie. Rozmiar 38 mm średnicy sprawia, że ​​zegarek swobodnie wygina się pod mankietami kombinezonu, nawet w zimie, nie martw się, że utkniesz w nadgarstku. Precyzyjnie przetworzony mechanizm ETA-2824 daje właścicielowi zegarka wystarczającą pewność, siłę i dokładność. Jest to dobry zegarek i dobry zegarek.
Zegarek sportowy:
   Wielu nowych fanów zegarków nie rozumie, że Longines stał się szczytem branży zegarków w historii Od czasów zegarków kieszonkowych jest marką wysokiej klasy, a jej trzypytaniowe zegarki kieszonkowe są nadal ulubieńcem kolekcjonerów zegarków. Od tego czasu wyprodukowała wiele słynnych rdzeni i zdobyła wiele nagród. Osiągnęła najwyższy punkt w latach 40. i 50. Jest szczególnie znana z ruchów chronografu. Trudno znaleźć piękne, zabytkowe zegarki z chronografem, które często są klasyfikowane w sześciu Kilka ofert. W dzisiejszych czasach, po burzy kwarcowej, Longines był mierny ze względu na pozycjonowanie grupy, ale jej elegancki temperament i bogate dziedzictwo wciąż zyskały miłość wielu fanów zegarków. Ponadto, Swatch Group traktuje Longines w szczególny sposób i opracowała dla niego wiele ekskluzywnych ruchów, a jego ruch wsteczny z wieloma igłami jest szczególnie skomplikowany i jest stosowany w innych markach z minimum 60 000 skoków. Kilka lat temu sam kupiłem solidne złote Longines do codziennego noszenia w zimie.
Longines Concas L3.641.4.56.6 Cena: 9600

   Jest to elegancki zegarek sportowy o wodoodporności 300 metrów. Ogólne szczegóły są obsługiwane na miejscu, a jakość wykonania przekracza większość marek w tej samej cenie. Dzięki płaskorzeźbom latających skrzydeł klepsydry na dolnej pokrywie nadaje retro i elegancki charakter. Ruch Cal.633, uzyskany z ETA-2824. Bransoleta ze stali nierdzewnej z zapięciem do nurkowania jest bardziej profesjonalna.
Zegarek domowy
   Kupiłem ponad dziesięć zegarków krajowych. Chociaż zegarki krajowe mają wiele niedociągnięć, możemy również zaobserwować ciągłą poprawę krajowych zegarków. Wśród zegarków krajowych zalecany jest chronograf mewy.

   Chronograf jest pierwszym krokiem skomplikowanego modelu. Wielu przyjaciół ogląda, że ​​znacznie łatwiej jest wykonać tourbillon ręcznie, niż zrobić chronograf. Istnieją również fabryki zegarków w Szwajcarii, które mogą wykonywać ruchy chronografów. Projekt kolumny gwiezdnej jest również najbardziej zaawansowanym projektem w ruchu chronografu, a fani obserwują, że chronografy, które nie mają struktury kolumny gwiezdnej, nie mają wartości kolekcjonerskiej. Breitling, TAG Heuer, Longines i inne marki średniej i wysokiej klasy wprowadziły własne ruchy gwiazd, można również zauważyć, że marki powracają do wysokiej klasy zegarmistrzostwa i nie realizują już tanich ruchów czasowych, takich jak zatrzymania w kształcie serca (Np. ETA-7750).

   Stoper Seagull zawsze był przedmiotem wielu dyskusji wśród fanów zegarków. W tym czasie Mewa naśladowała rdzeń chronografu pierwszej generacji Venus 175. Ten ruch ma piękną klasyczną tradycyjną drogę z konstrukcją koła gwiazdowego. Po prawie 50 latach produkcji ten ruch jest już bardzo dobrej jakości.
Myślę, że chronograf mewa jest najbardziej warty zakupu wśród krajowych zegarków. Mewa M199S w ręku. Chociaż poziom polerowania wymaga jeszcze poprawy, dokładność czasu podróży, wyczucie czasu i jakość wykonania na tarczy są bardzo dobre. Zawsze myślałem, że gdybym mógł mieć tylko jeden zegarek domowy, zdecydowanie wybrałbym chronograf mewy. Jeśli mewa potrafi dobrze wypolerować ten ruch, a także gęsia szyja i wyważenie śrubą, będzie to jeszcze lepszy ruch.