Symfonia Młota I Wiosny Rozmowa O Magii Tradycyjnych Zegarków (Część 1)

Szorstki historyczny zarys zegarka Chiming Watch jest dobrze znany. Przynajmniej w kategorii europejskich zegarów mechanicznych poleganie na dźwięku jest najstarszą znaną metodą pomiaru czasu. Powszechnie uważa się, że najwcześniejsze zegary wyposażone w mechaniczną blokadę nie miały rąk ani tarcz, ale zamiast tego używały dzwonka do wskazywania godziny. Zegary mogą być mierzone w czasie (In Passing), co oznacza, że ​​zegary są automatycznie zgłaszane co godzinę i godzinę; zegary mogą być również na żądanie (to znaczy, operować przyciskami lub suwakami), aby znać godzinę w tym momencie.

Patek Philippe Ref.5074P, minutowy repeater, automatyczne uzwojenie, z funkcją wiecznego kalendarza

   Znaczenie słowa „repeater” oznacza zgłaszanie czasu na żądanie. Pierwszy kwestionariusz w historii został opracowany w Wielkiej Brytanii, a pierwszy patent na kwestionariusz pochodzi z 1687 r. I został przyznany Danielowi Quare. Oryginalny zegarek mógł tylko wskazywać czas i czas. Dzięki ciągłemu rozwojowi czasomierz funkcja pomiaru czasu stawała się coraz bardziej dokładna. Do około 1720 roku pojawił się trzy minutowy zegarek, który został wyprodukowany w Niemczech.

Patek Philippe Ref. 5216P, minutowy repeater z tourbillon, datą przelotu i funkcją wyświetlania zysków i strat fazy księżyca

   Patek Philippe ma długą historię tworzenia minutowych repeaterów. Według danych Patka Philippe’a pierwszy zegarek marki został wyprodukowany w 1839 roku i sprzedany za 450 franków szwajcarskich. Był to zegarek i 19. zegarek produkowany od momentu powstania marki. W 1845 r. Patek Philippe sprzedał pierwszy grawerowany na pół czasomierz (można odmierzać czas, grawerować, 7:30); w tym roku Patek Philippe sprzedał pierwszy prawdziwy trzyminutowy zegarek; w tym roku Patek Philippe Pierwszy automatyczny zegarek (powszechnie znany jako samowyzwalacz) został sprzedany; w tym roku do firmy dołączył Jean-Adrian Philippe. W 1845 roku był to wspaniały i znaczący rok.

Calibre R TO 27 PS QR ruch

   Od tego czasu Patek Philippe wyprodukował jedne z najbardziej znanych i złożonych zegarków na świecie, w tym zegarek kieszonkowy Duke of Regla z 1910 r. (Z minutowym urządzeniem powtarzającym, umożliwiającym duże i małe auto brzmiące, i grający w Westminster z 5-trzcinowym Temple dzwony), rekordowy zegarek kieszonkowy Henry Graves (23,24 mln USD sprzedany w Sotheby’s w 2014 r.), Calibre 89, Star Calibre 2000 i oczywiście nowo wydany Grandmaster Chime Patrz

Niezwykle skomplikowany zegarek kieszonkowy Henry Graves, sprzedany w Sotheby’s w 2014 roku za 23,24 miliona dolarów (około 147 milionów juanów), niebotycznie wysoka cena

   W 1916 r. Patek Philippe wprowadził na rynek pierwszy w branży repeater, pięciominutowy zegarek damski (mierzenie czasu, mierzenie czasu, 5 minut), z platynową kopertą o średnicy 27,1 mm. W 1925 r. Patek Philippe sprzedał w pierwszej minucie repeater marki o średnicy ruchu 12 minut, a półfabrykaty pochodziły od Victorin Piguet (Victorin Piguet był ważnym dostawcą Patek Philippe przed i po II wojnie światowej). To słynny zegarek Teetor, zakupiony przez amerykańskiego inżyniera automatyki Ralpha Teetora (jest on niewidomy i wynalazcą pierwszego na świecie samochodowego systemu kontroli prędkości).

Patek Philippe Ref. 3974, sprzedany 11.181 milionów franków szwajcarskich w maju 2016 r. (Około 8,04 mln RMB)
   Od lat 60. do 70. produkcja wzmacniaczy minutowych była prawie w stagnacji. W latach 80-tych pojawiły się dwa unikalne zegarki, Ref.3621 i Ref.3615. W 1989 r. Patek Philippe wprowadził na rynek ref. 3974, minutowy repeater wyposażony w mechanizm Calibre R 27 Q, wyposażony w perłowy układ uzwojenia, wieczny kalendarz i funkcje wyświetlania zysków i strat w fazie księżyca.

Patek Philippe Ref. 3939, być może najbardziej znany minutowy repeater z zaawansowanymi komplikacjami
   Dopiero w 1992 r. Patek Philippe wznowił normalną produkcję minutowego repeatera (nawiązując do produkcji nielimitowanych wydań). W tym samym roku Patek Philippe wprowadził na rynek zegarek Ref. 3939 (cykl produkcyjny trwał od 1992 do 2010 roku) i wciąż jest jednym z najbardziej zaniżonych, czysto wyrafinowanych zegarków funkcjonalnych. Dwadzieścia lat po jego wprowadzeniu zegarek Ref. 3939 był dostępny tylko w kolorze złotym i platynowym. W 2011 roku Patek Philippe stworzył unikalny model ze stali nierdzewnej na aukcję charytatywną Only Watch, oznaczającą koniec produkcji nr ref. 3939. Ten zegarek ma niewielką średnicę, jest wyposażony w emaliowaną tarczę i ukryty tourbillon. Projekt suwaka z repeaterami minut jest również skromny i cichy. Może nie być taki sam jak zwykły zegarek z repeaterem minutowym, ale jest naprawdę wyjątkowym skarbem. Ostatecznie zegarek został sprzedany za 1,9 miliona dolarów (około 13 milionów RMB).
Symfonia młota i wiosny Mówienie o magii tradycyjnych zegarków (poniżej)